TYDZIEŃ KODOWANIA W NASZEJ SZKOLE – podsumowanie

Od 18 października obchodziliśmy w naszej szkole TYDZIEŃ KODOWANIA. Obchody rozpoczęliśmy uczestnictwem klas 8 w zajęciach projektowania i druku 3d zorganizowanych przez Stowarzyszenie Kreatywnych Nauczycieli w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju prowadzonych przez pana mgr Wacława Gardziejewskiego.

Uczniowie przed warsztatami przygotowywali slajd, na którym znajdował się opis biologiczny wybranej rośliny lub zwierzęcia, jego zdjęcie i przybliżona lokalizacja. W czasie zajęć projektowali w odpowiednim programie wybraną figurkę, która następnie zostanie wydrukowana. Oto końcowy efekt pracy jednej z naszych uczennic – Wiktorii z klasy 8b.

Uczniowie klas 4-7 na zajęciach z informatyki również brali udział w Tygodniu kodowania – w dowolnym programie graficznym tworzyli prace przedstawiające roboty lub projektowali wymyślone przez siebie urządzenia cyfrowe. Oto niektóre z nich:

Uczniowie klas młodszych również brali czynny udział w obchodach – na lekcjach bawili się w kodowanie przy pomocy specjalnych kart pracy. Oto prace klasy 1a:

Obchody nie ominęły również świetlicy – uczniowie stworzyli piękny plakat pt. „Świat robotów”.

W czasie Tygodnia z kodowaniem nasi uczniowie mogli również samodzielnie rozwiązywać zadania z kodowania – wystarczyło zabrać kartę pracy, którą znajdowała się na każdym korytarzu w naszej szkole.

W czasie trwania Tygodnia z kodowaniem ogłoszone zostały również dwa konkursy – pierwszy dla klas 1-3 pt.: „Zakoduj jesień” – koordynowany przez p. Justynę Reclik, drugi dla klas 4-8 pt.: „Robot moich marzeń” – zorganizowany przez p. Katarzynę Waniek.

Z wszystkich prac stworzona została wystawa, a zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody! Gratulacje!