Czy wiesz ile cukru jesz?

W związku z zakwalifikowaniem się Damiana Szulika do następnego etapu XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż w naszej szkole odbyła się akcja pod tytułem „Czy wiesz ile cukru jesz?”. Celem akcji było uświadomienie uczniom, rodzicom i nauczycielom ile cukru spożywają.

Akcja składała się z kilku etapów:

1. Zebranie opakowań po słodyczach, napojach i innych przekąskach zawierających cukier od uczniów klas 1-3.

2. Przygotowanie plakatów przedstawiających informacje o ilości cukru w zebranych przekąskach. Na plakatach umieszczono zebrane opakowania, a także woreczek z cukrem odpowiadający informacji o ilości cukru zawartej w produkcie. Plakaty zostały rozwieszone w różnych punktach na terenie budynku szkolnego.

3.  Realizacja ulotek informacyjnych dla rodziców. Ulotki zawierały informacje o ilości cukru w popularnych produktach.

Ulotki zostały rozdane rodzicom uczniów naszej szkoły.

4.   Przeprowadzenie ankiety wśród uczniów naszej szkoły. Ankieta dotyczyła wiedzy i świadomości ankietowanych na temat cukru. Wyniki ankiety wykazały że uczniowie naszej szkoły lubią słodycze pomimo ich wiedzy że cukier w nadmiernej ilości szkodzi zdrowiu.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję że akcja uświadomiła uczniom, nauczycielom oraz rodzicom ile cukru jedzą i przekona ich do dalszej refleksji.