AKCJA MYDŁO

Dziękujemy SP 14!

Wczoraj zakończyła się zbiórka mydeł przeprowadzona w Szkole Podstawowej nr 14 w Jastrzębiu Zdroju – Boryni. Zbiórka zorganizowana przez Panią Elżbietę Roszczak miała na celu zebranie mydeł w kostkach na cele misyjne. W ciągu zaledwie tygodnia zebrano 754 mydła i 5 opakowań past BHP. Jest to ogromna ilość zważywszy, że do szkoły uczęszcza niespełna 230 uczniów!! Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły za wielkie serca i ogromną empatię dla najbardziej potrzebujących.

Mydła trafią do Republiki Środkowoafrykańskiej (która jest jednym z najuboższych krajów na świecie), do misji prowadzonych przez Franciszkanów. Dla tamtejszej ubogiej ludności mydło jest wydajnym, uniwersalnym i często trudno dostępnym środkiem czystości. Służy ludności do mycia ciała, włosów, jako środek piorący oraz myjący różnego rodzaju powierzchnie, co ogranicza rozprzestrzenianie różnego rodzaju chorób.