VII Powiatowy Konkurs znajomości książek dla uczniów klas trzecich

28 lutego 2023 roku odbył się po raz siódmy Powiatowy  Konkurs znajomości książek dla uczniów klas trzecich czyli „Spotkanie z bohaterami współczesnej literatury dziecięcej”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 14 im Ziemi Śląskiej przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu – Zdroju.

Do naszej szkoły przyjechały drużyny dwuosobowe z dziesięciu szkół, zmagając się z wiedzą  trzech wybranych książek:

1. „ Elf i pierwsza gwiazdka” – Marcin Pałasz
  2. „Zosia z ulicy Kociej” – Agnieszka Tyszka
  3. „Marek – chłopiec, który miał marzenia” – Marek Kamiński

Po godzinnych zmaganiach z wiedzy na temat przeczytanych książek, wyłoniono wśród uczniów zwycięzców .

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 :Natalia Flak i Hanna Marek, drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10:Anna Pyzik i Aleksandra Staszków, a trzecie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 15:Aleksandra Jakubów i Witold Lebioda.

Wyróżnienie zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 17 : Emilia Frysz i Amelia Kroczek.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, wszystkim uczniom biorącym udział podziękowano drobnymi upominkami, pamiątkowymi dyplomami, a zwycięzców nagrodzono książkami. Gratulacje dla wszystkich zwycięzców, biorących udział w konkursie i podziękowania nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu złożyła pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 Bożena Bezuch.

Dorota Strzódka