ŚWIĘTO NASZEJ SZKOŁY

4 grudnia to tradycyjnie Dzień Górnika, święto tych ludzi, których życie zawodowe i rodzinne jest związane ze Śląskiem. To ciężka i odpowiedzialna praca, niejednokrotnie bardzo niebezpieczna. Dlatego nasza szkoła nosi imię Ziemi Śląskiej, a jej święto przypada właśnie w Dzień Górnika. Cała społeczność szkolna wraz z mieszkańcami Boryni jest bardzo dumna, że może nosić to imię, nie tylko ze względu na pracę górników, ale również z miłości i przywiązania do naszej śląskiej ziemi, gdzie mieszkamy i czujemy się dobrze i szczęśliwie.

Zawsze hucznie obchodziliśmy nasze święto wraz z zaproszonymi gośćmi, wśród których nie brakowało górników w swoich pięknych galowych strojach oraz ich rodzin, przedstawicieli władz i całej lokalnej społeczności.

W tym roku szkolnym ze względu na trudną sytuację związaną z pandemią zorganizowaliśmy obchody skromniej, ale równie uroczyście. Nauczyciele i uczniowie przygotowali i nagrali akademię, w której młodsi i starsi uczniowie wraz z wychowawcami dziękowali górnikom za ich pracę oraz cieszyli się, że mogą uczyć się w nasze szkole pod patronatem Ziemi Śląskiej. Nagranie zostało wyświetlone w klasach wszystkim uczniom oraz nauczycielom 6 grudnia.

Oprócz tego zorganizowano konkurs na strój śląski oraz wystawę prac pt. „Nasza Szkoła oczami uczniów”. Jak zwykle nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością.

Dziękujemy wszystkim za ich zaangażowanie i pracę.

Barbara Stachowicz