JuraPark Krasiejów

W piątek 8 października klasy IV a, IV b i V wzięli udział w wycieczce szkolnej do JuraParku w Krasiejowie.

Zwiedzanie rozpoczęło się od „Tunelu Czasu”, gdzie uczniowie zobaczyli jak powstał świat. Następnie pani przewodnik przeprowadziła uczniów ścieżką dydaktyczną i opowiadała o pracy paleontologów, skamieniołościach i miejscach wydobycia szczątków dinozaurów. Wzdłuż ścieżki rozmieszczone były rekonstrukcje gadów i płazów. Uczniowie dowiedzieli się jak one żyły i czym się odżywiały. Odwiedziliśmy także Pawilon Paleontologiczny – jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym. Przez szklaną podłogę dzieci podziwiały skamieniałości triasowych gadów i płazów. Wiele emocji i wrażeń wzbudziło Oceanarium, gdzie na własne oczy uczniowie mogli zobaczyć morskie stwory sprzed milionów lat.

Kolejną atrakcją były warsztaty, podczas których każdy mógł się poczuć paleontologiem i wykopać swojego dinozaura. Na pamiątkę wszyscy otrzymali dyplomy.

Wycieczka zakończyła się na sportowo w Parku Rozrywki:)

Izabela Bednarczuk