Chwila z poezją i historią

Dnia 12 kwietnia klasy IV-VIII wraz z nauczycielami zostały zaproszone przez Szkolne Koło Teatralne do obejrzenia, a przede wszystkim wysłuchania krótkiej uroczystości poświęconej Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu – młodemu poecie, ale i żołnierzowi Armii Krajowej, którego młodość przypadła na czasy II wojny światowej.

Ten rok szkolny został właśnie poświęcony temu poecie, a jego poezja pisana w czasie wojennym przypomina nam o tym, że ojczyzna i wolność to dla nas największe wartości zwłaszcza w tym czasie, gdy bardzo przeżywamy to, co dzieje się obecnie w świecie.

Młodzi aktorzy recytowali wiersze przy akompaniamencie nastrojowej muzyki i towarzyszącej jej dekoracji, co dało niesamowity efekt –  publiczność była zapatrzona i zasłuchana w słowa poezji i piosenek. Na zakończenie na symbolicznych grobach pokolenia Kolumbów zostały złożone czerwone róże jako hołd dla tych, którzy poświęcili życie dla ojczyzny, tak jak Krzysztof Kamil Baczyński.

Barbara Stachowicz